KLUB MERCEDES-BENZ W201&W124 - FORUM -
Forum miło¶ników marki Mercedes-Benz, modele w201 i w124

MERCEDES-BENZ W201&W124 - [w201] SOS zamek klapy tylnej - problem

Krakowiak - Pi± Cze 24, 2011 17:23
Temat postu: [w201] SOS zamek klapy tylnej - problem
Koledzy pomocy.
Ramie silownika od zamka tylnej klapy odlaczylo mi sie od rygla i nie moge otworzyc bagaznika. :( (
kluczyk nie przekreca zamka.... albo byl wymieniany albo zamek zapieczony...
Czy macie moze pomysl jak dostac sie do bagaznika?
Rozumiem ze to temat z gatunku "jak sie wlamac", wiec odp na priv bardzo pozadane!

Gerri - Pi± Cze 24, 2011 17:39

Nie widze tu nic tajnego...
Wyjmij cała apteczke i poprzez powstały otwór długim kluczem nasadowym nr 10 odkrecisz zaczep zamka na tylnym pasie.

starykot - Sob Cze 25, 2011 20:50

Jak nie wiesz czy to wina kluczyk i czy jest od tego zamka to spróbuj napsikać w zamek jakim¶ penetratorem, może pójdzie.
Krakowiak - Nie Cze 26, 2011 20:30

Na szczescie udalo mi sie dostac do bagaznika.. lipa straszna - plastik, do ktorego przykrecone jest ramie tloka rozpadl sie.
Do bagaznika dostalem sie faktycznie przez apteczke. W zamku jest dosc spory pazur - lusterko i dlugie szpejo zakonczone oczkiem (u mnie bylo to opakowanie na 50cm wiertlo) zalatwia sprawe. Trzeba go zlapac i pogiagnac do siebie.
Podkleilem pllastki, ale teraz ciezko chodzi.
Szukajac po necie zamkow do klapy (gdyby trzeba bylo wiercic i niszczyc moj obecny) zauwazylem ze sprzedawane sa wersje bez centralnego i bez klulczyka - podejrzewam ze ja mam wlasnie taka, ze kluczykiem nic sie nie da zrobic.... no chyba ze zle zrozumialem opis aukcji...