KLUB MERCEDES-BENZ W201&W124 - FORUM -
Forum miłośników marki Mercedes-Benz, modele w201 i w124

MERCEDES-BENZ W201&W124 - skrzynia czy podpora walu

VOLF000 - Nie Sty 25, 2009 15:31
Temat postu: skrzynia czy podpora walu
witam was :oki: mam taki problem :czujnik: . cos zaczelo wydawac dziwne buczenie (swist) spod lewarka biegow. jak jade :drive: to wydobywa sie dziwny dzwiek, jak nacisne sprzeglo to tez buczy co to moze byc?? skrzynia manual czy lozysko podpory walu?? buczy raz glosno raz cicho i jak dodam wiecej gazu to troche sie uspokaja. dziekuje za odpowiedzi :oki: i pozdrawiam :smiech2:
eater - Nie Sty 25, 2009 15:56

Jak naciśniesz sprzęgło to to buczenie jest głośniejsze?
VOLF000 - Nie Sty 25, 2009 16:05

eater napisał/a:
Jak naciśniesz sprzęgło to to buczenie jest głośniejsze?

nie caly czas tak samo.

eater - Nie Sty 25, 2009 16:13

Przy małych prędkościach tez?
VOLF000 - Nie Sty 25, 2009 16:25

eater napisał/a:
Przy małych prędkościach tez?

troche mniej

gorixon - Nie Sty 25, 2009 17:45

a na postoju terz słychac np przy wcisnietym sprzegle albo na luzie Bo jesli nie i jestes pewny ze nie masz za mało oleju w skrzyni (bo rozumiem ze to manual) to bardziej bym sie skłanial w strone podpory albo mostu .moga tez hałasowac łozyska w skrzyni bo ja tak mam- tyle ze moja gwiazda ma przejechane 350 000 km :P
VOLF000 - Nie Sty 25, 2009 18:52

gorixon napisał/a:
a na postoju terz słychac np przy wcisnietym sprzegle albo na luzie Bo jesli nie i jestes ...
na postoju nic nie slychac !! normalnie i z wcisnietym sprzeglem tez nic !!
eater - Nie Sty 25, 2009 19:06

To w takim razie sprawdz poziom oleju w skrzyni.
A poza tym, to buczenie to raczej halas lozysk skrzyni.

devotee - Nie Sty 25, 2009 19:23

tez mam podobnie wkurzajace buczenie,ktore slychac tylko podczas jazdy nawet bardzo wolnej i na luzie i na biegu(na kazdym).Dopiero jak stane to jest cisza.A dobiega to buczenie (huczenie) jakby z tyłu od mostu i raczej nie sa to opony bo na ubitym sniegu slychac podobnie.Nie wiem co to moze byc,łozyska raczej wykluczam,chociaz kto wie?
tytan - Nie Sty 25, 2009 19:59

u mnie kiedyś tez tak było okazało się ze śruby były nie dokręcone na łączniku elastycznym przy moście . dokręciłem i pomogło.
blashka - Pon Sty 26, 2009 01:01

myśle że to most, no i tu jest d..a . bo mostu raczej się nie naprawia, bo jest to kosztowne i pracochłonne , no i nie każdy sie tego podejmie, albo trzeba zmienić most na używany, w dobrym stanie albo się trzeba przyzwyczaić, :(
AIGOR - Pon Sty 26, 2009 14:14

blashka napisał/a:
myśle że to most, no i tu jest d..a . bo mostu raczej się nie naprawia, bo jest to kosztowne i pracochłonne , no i nie każdy sie tego podejmie,

co ty opowiadasz, są mechanicy co sie zajmują tylko takimi częsciami jak mosty czy skrzynie biegów i dla nich naprawic most to nic trudnego. Także devotee, poszukaj dobrego mechanika od mostów napędowych i on ci od razu powie co nie tak

AMG2.5 - Pon Sty 26, 2009 14:19

devotee napisał/a:
łozyska raczej wykluczam,chociaz kto wie?

:star: Nie byłbym taki pewny ale przy małych nie powinno być ich słychać :star:

jjanicki - Pon Sty 26, 2009 15:18

Sprawdź kolego najpierw łożysko podpory wału... zaczyna się od rzeczy najtańszych i najłatwiejszych do zweryfikowania ...

Inaczej powstanie tu jeszcze strona postów z domysłami, aż do absurdalnego wniosku, że auto jest po dzwonie...

Dr.Ja - Pon Sty 26, 2009 19:41

jjanicki napisał/a:
zaczyna się od rzeczy najtańszych i najłatwiejszych do zweryfikowania ...

No i trochę "wkładu" własnego, przecież nikt z forumowiczów pod auto nie wejdzie :hmm:

Traper - Pon Maj 25, 2009 20:02

mam podobny problem z tym buczeniem a raczej świstem dochodzącym tuż z pod auta gdzieś pomiędzy tylną kanapą a przednimi siedzeniami. Mechanik wprowadził mnie w błąd twierdząc że to wina mostu po wymianie nie zmieniło się nic... dzisiaj zastanawiam się czy to właśnie nie łożysko podpory wału ale tu się pojawia problem... jak się zabrać za wymianę tegoż łożyska czy muszę ściągać cały wał i czy można to zrobić samemu w garażu???