FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana oleju w skrzyni automatycznej?
Autor Wiadomość
mb300 
Pasjonat

S: Opel Zafira B 1.9cdti 12
S2: Toyota Yaris 2 sol 1,3b
  Wysłany: Pią Paź 27, 2006 17:51   Wymiana oleju w skrzyni automatycznej?

witam serdecznie wszystkich. zwracam się z pytaniem jak wymienić olej i filtr w skrzyni automatycznej?

1. jaki olej najlepiej stosować i ile trzeba go wlać ?

2.jak często się powinno regulować skrzynie i czy droga to usługa?

pozdr dla wszystkich.

i dzięki za każdą podpowiedz.
Polonez 2.0 argenta Ex
Polonez 2.0 sierra Ex

AVE Gość
Ostatnio zmieniony przez Sob Lut 07, 2009 20:36, w całości zmieniany 2 razy  

Proxymity
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 27, 2006 17:58   

opis:

asb

Maciej-Slupsk
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 27, 2006 21:19   

Witaj,

po pierwsze, zabierajac sie do wymiany oleju w automatycznej skrzyni, musisz pamietac rowniez o wymianie filtra. 2 tygodnie temu serwisowalem swoje MB wiec powiem Ci jak to wszystko wyglada. Za filtr oleju do skrzyni zaplacilem 168 zl, za olej (wchodzi tam 6,5 litra) 182 zl, czyli 28 zł za litr. Jezeli mnie pamiec nie myli jest to olej typ DEXTON 2. Za wymiane oleju i filtra oraz regulacje skrzyni zaplacilem 290 zł. Co wazne, powinno sie przy takiej operacji wymienic rowniez uszczelke w skrzyni. Ceny niestety nie pamietam. Ogolne nie polecam robic tego samemu, bo automat w mercedesie to chyba najbardziej przewrazliwiona czesc samochodu. Skrzynie reguluje (a wlasciwie nie ma zabardzo co regulowac) na lince, ktora idzie do silnika. Jak mi powiedzial mechanik, jak skrzynia zaczyna sie dziwnie zachowywac to (najpierw zmien olej i filtr) jesli jednak dalej jest cos zle to moga to byc tarczki poszczegolnych biegow. Mozna je naprawic, ale nie jest to zalecane. W MB skrzynie automatyczne sa przewidziane na 300 000 km. Potem jak zaczyna cos sie dziac, to niestety czas na zmiane skrzyni :( Mam nadzieje ze u Ciebie bedzie wszystko ok). Olej wymienia sie chyba raz na ok 60 tys km.

wiedzmin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 27, 2006 21:47   

Maciej-Slupsk, uu tośta zaplacil .
Filtr + uszczelka z febiego niecale 100zł
Co do regulacji .. jak sie nic nei dziej eto nie ruszac..
Znacie takie powiedzenie "Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi"

Przy sterowaniu przepustnica widac 2 linki. Jedna to linka gazu a druga idzie do skrzyni, mozna nia lekko podregulowac skrzynie. Ale jak dobrze jest to zostaw

Maciej-Slupsk
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 27, 2006 21:50   

hm Wiedzmin, no to mnie zdziwiles ta cena. :shock: Myslalem ze zrobilem dobry deal.... No coz, nastepnym razem bede rozwazniejszy. Pozdrawiam

wiedzmin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 27, 2006 21:52   

to ceny wg IC a oni tam maja pojechane ceny.. Mechanik dostanei jeszcze upust na czesco 30-40% i on ma dopiero interesa :)

Pamietaj .. kazdy mechanik to złodziej :) coś o tym wiem .. sam robie w bambuko ludzi
Ostatnio zmieniony przez wiedzmin Pią Paź 27, 2006 21:53, w całości zmieniany 1 raz  

mb300 
Pasjonat

Wysłany: Sob Paź 28, 2006 01:11   

slyszalem wlasnie ze tzreba dbac o olej w skrzyni, w sumie moj problem ze skrzynia jest taki ze nieraz potrafi szarpnac, i jak jest na polozeni E to nieraz zachowuje sie jak by leciala na Sporcie i bezpodstawnie mi piluje wysokie obroty i wtedy potrafi szarpnac CZEGO TO WINA??, jest tez nieraz takie udezenie jakby na tylnym moscie ale czytalem tu na forum w jakims temacie ze to poduszki mostu do wymiany.
Polonez 2.0 argenta Ex
Polonez 2.0 sierra Ex

AVE Gość

Maciej-Slupsk
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 28, 2006 13:24   

Wlasnie, ciekawe, u mnie tez jak redukuje w dol to szarpie, tak wydaje sie jakby w tylnym moscie. Wiecie moze jaki jest koszt wymiany takich poduszek??Chociaz z drugiej strony mechanik, powiedzial mi ze jak sa takie objawy przy redukcji w dol to jest to rezultat konczenia sie skrzyni :(

mb300 
Pasjonat

Wysłany: Sob Paź 28, 2006 13:53   

u mnie przy redukcji w dół tego niema, tlko nieraz jak na wyższy przeskakuje
Polonez 2.0 argenta Ex
Polonez 2.0 sierra Ex

AVE Gość

Kudłaty 
Mercszpec

S: .
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 15:37   

Widzę, że mój opis wymiany oleju w ASB zamieszczony na AK komuś się jednak przyda :oki:

U mnie także (czasami) szarpie podczas zmiany biegu tylko i wyłącznie z 4 na 3. Z tego co się dowiedziałem (nie wiem na ile jest to prawdą) sprezynka zaworka jest uszkodzona albo sam zaworek. Cena tego zaworka to 50zł w ASO, natomiast wymiana to koszt 100zł.

Powracając do poduszek dyfra to polecam wymianę... prędzej, czy później guma parcieje
Ostatnio zmieniony przez Kudłaty Pon Paź 30, 2006 15:51, w całości zmieniany 1 raz  

mb300 
Pasjonat

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 20:09   

niedługo bede sie zabierał za wymiane oleju to opis jest bardzo przydatny:) musze gdzies podjechac ze swoja skrzynia bi skacze mi z tymi obrotam :hmm:
Polonez 2.0 argenta Ex
Polonez 2.0 sierra Ex

AVE Gość

Odpowiedz do tematu