FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat :: Następny temat
WITAM ! i o rady pytam ... brak ssania 2.3 E :(
Autor Wiadomość
wiciu
[Usunięty]

Wysłany: Sro Mar 21, 2007 22:22   WITAM ! i o rady pytam ... brak ssania 2.3 E :(

WItam serdecznie - etap oficjalnego przywitania się pozwalam sobie przełożyć na czas kiedy będe mógł cyknąc jakąs fote swojej gwiazdeczce (narazie mamy niezłą zimę tej wiosny, i nie taktem byłyby foty brudnego auta na dzien dobry...).

Do sedna...
Mam dokuczliwy problem od dłuższego czasu. Otóż nie mogę zapalić auta na PB bez wciśniecia gazu. Takjakby w ogóle nie działało ssanie !. Wygląda to tak:

1. Wciskam pedał gazu na maxa
2. Kręcę rozrusznikiem (załapuje od strzału)
3. ujmuję gazu i trzymam go na około 1000 obr/min
4. silnik zaczyna trzymać obroty (niestabilnie) dopiero gdy osiagnie ok 70 stopni (w innym wypadku gaśnie)

Dodam że mowa jest o zapalaniu na BENZYNIE , na gaz przełączam zawsze gdy osiagnie ok 60 stopni.

Mowa o MB 124 2.3 E automat 1986r. + LPG i przebiegu 400 000 km :) bez awarii :P

Proszę o jakieś rady ...

[ Dodano: Wto Mar 27, 2007 23:56 ]
Wiem ze nie odpowiada się na swoje posty ... ale nie mam innego wyjscia bo nikt nie napisał -

chciałem podziekować za mase wyczerpującyhc odpowiedzi ............. :)

jesteście najlepsi :)

w Mercebenzach siła ... :)

rogal 
Początkujący

S: Mercedes-Benz W124 230E
Silnik: M102
Wysłany: Pią Maj 23, 2008 22:29   

czesc mam podobny problem odpalaic moge auto jak jest zimne ale musze go trzymac na obrotach bo mi zgasnie spada ponizej 500 a jak sie nagrzeje to jest ok . mam 124 2.3E 88 rok i 240 tys

Gerri 
Fachman

S: W 203 Kompressor
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 09:22   Re: WITAM ! i o rady pytam ... brak ssania 2.3 E :(

wiciu napisał/a:
chciałem podziekować za mase wyczerpującyhc odpowiedzi .............

Nie wiem, o co się obrażasz... Naprawdę myślisz, że tu są sami złośliwcy i robią nowemu na złość? :zolta:

Skoro temat nie został podjęty - widać nikt nic nie ma konkretnego do powiedzenia - lepiej nic nie pisać, niż dawać kupę "dobrych" rad (z przewagą kupy :smiech2: )

Z doświadczenia powiem Ci tyle: Gaz można założyć na sto różnych sposobów - dobrze i źle, starannie i po partacku. Sam doskonale wiem, co byle jaka instalacja potrafi zrobić z pracą silnika. I nie sugeruj się tym, że nie pali na benzynie, a gaz masz wtedy wyłączony. To wszystko razem wpływa na siebie. Nawet jak pojedziesz do ASO, to każą Ci najpierw wywalić gaz, a wtedy mogą się podjąć regulacji tego, co wyszło z fabryki :star:

Odpowiedz do tematu