FAQFAQ  SzukajSzukaj  U┐ytkownicyU┐ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat :: Nastŕpny temat
Stacyjka ...
Autor WiadomoŠ
Numernabis
[Usuniŕty]

Wys│any: Pi▒ Mar 03, 2006 23:36   Stacyjka ...

Sluchajcie myslalem ze dzisiaj polame kluczyk :!: :!: Albo wyrwe w cholere w ta stacyjke :evil: ..OD dwoch dni zaczolem jezdzic Mercedesem i nie wiem czy od tego stnai sie popsula ta stacyjka ..To raczej malo prawdopodobne :evil: ..Ale chodzi ot ze wkladam kluczyk i nic ..nie moge przekrecic Poruszam kierownica bo myslalem ze to moze przez ta blokokade a tu nadal lipa ..I tak PO 15 minutach udalo mi sie wreszczcie przekrecic..Pozniej pojechalem do Sklepu i znow wyjolem i pozniej zow sie meczylem z 10 minut ..A pozniej znow gdzies pojechalem i zostawialem go z przekreconym kluczykiem :D ...Pomyslalem sobei ..Chrrzanie Cie :D ..CO mam z nia zrobic ?? Jak ja wyjme to da sie ja naprawic jakk cos sie zepsulo :?: :?: Czy jak padnie to amen :?: :?: ..

Rob124
[Usuniŕty]

Wys│any: Pi▒ Mar 03, 2006 23:44   Re: Stacyjka ...

Numernabis napisa│/a:
Czy jak padnie to amen :?: :?: ..

Jak padnie b├¬dzie amen. Musisz co┼ô z tym zrobi├Ž i to szybko bo inaczej b├¬dzie holowanie lub wzywanie pomocy do rozwalenia sacyjki co raczej ┬│atwe nie jest.
Mo┬┐┬╣esz dorobi├Ž kluczyk z wy┬┐szymi z├¬bami, ale to rze┬╝ba b├¬dzie na kr├│tki czas. Nie smaruj niczym bo i tak nie pomo┬┐e...
Wk┬│ad stacyjki w ASO oko┬│o 150PLN

Numernabis
[Usuniŕty]

Wys│any: Sob Mar 04, 2006 00:12   

Bo jeszcze jest taka sprawa o ktorej nie napisalem ze kiedys ukruszyl sie kawalek kluczyka w stacyjce tak okolo 4 mm..I to zostalo w srodku i to bylo z 4 lata temu :D ...Czyli kluczyk byl w sumie podzielony na dwie czesci...Ale teraz tak , mam oryginalny kluczyk bo ten byl dorabiany i byc moze jak rozbiore ta staycjke ..I wyjme tamten Kawalek to bedzie smigala na oryginale..Chociaz powiem wam ze jest tak wyrobiona jak by kij do wiadra wsadzil :D ..Ale 4 lata dzialala .. ;)jutro bede z nia walczyl ..Jak cos konkretnego zrobie to napisze o postepach pracy ;)

marcus
[Usuniŕty]

Wys│any: Sob Mar 04, 2006 02:47   

Ja mialem u siebie dokladnie taka sama sytuacje ale przy temperaturze -25 poprostu byla lekka wilgoc w stacyjce i mi lekko przymarzala i tez tracilem pare minut az udalo mi sie przekrecic. Moze u ciebie jest taki sam problem moze wystarczy auto jakos porzadnie rogrzac albo cos w tym stylu. Nie wiem moze to cos pomoze mi juz ten problem sie nie pojawia. :)

Fifi 
Malacz Rider

S: patrz podpis
Do│▒czy│: 08 Sty 2006
Sk▒d: Bydgoszcz
Wys│any: Sob Mar 04, 2006 10:02   

ju┬┐ takich mroz├│w nie ma ;) ale jak masz takie problemy to radze ju┬┐ rozgl┬╣da├Ž sie za now┬╣ stacyjk┬╣ a w┬│a┼ôciwie za now┬╣ wk┬│adk┬╣. wymuinisz i bedzie git :D
MB (W202) C230 + LPG, 5 manual, 1996r
MB (W202) C230 + LPG, SPORT, 5 manual, 1996r

adam1000
[Usuniŕty]

Wys│any: Sob Mar 04, 2006 10:18   

Padaj┬╣ zapadki we wk┬│adce. Proponuj├¬ na wszelki wypadek mie├Ž przy sobie m┬│otek i jaki┼ô bolec metalowy. W sytuacji problem├│w z przekr├¬ceniem kluczyka trzeba pukn┬╣├Ž w obudow├¬ stacyjki (nie we wk┬│adk├¬) jednocze┼ônie pr├│buj┬╣c przekr├¬ci├Ž kluczyk. Oczywi┼ôcie to rozwi┬╣zanie dora┬╝ne. Docelowo do ┼ôlusarza (ale takiego kt├│ry ma poj├¬cie)wyj┬╣├Ž wk┬│adk├¬, wymieni├Ž zapadki i po problemie. Koszt oko┬│o 100,00z┬│.
Co do wyjmowania wk┬│adki to wyjmuje si├¬ j┬╣ 5 minut, ale wk┬│ada....., stacyjki nie trzeba rozwala├Ž

Numernabis
[Usuniŕty]

Wys│any: Sob Mar 04, 2006 10:43   

Ide teraz do auta bede wyjmowal ta wkladke ...Zobaczymy co w trwie piszczy..Co do mrozow ..Nio to faktycznie juz w moim rejonie zmalaly.WIec to raczej usterka techniczna ;) ..

Riddick
[Usuniŕty]

Wys│any: Sob Mar 04, 2006 11:33   

Mia┬│em identyczny problem, ale po ustaniu mroz├│w i on usta┬│.

adam1000
[Usuniŕty]

Wys│any: Sob Mar 04, 2006 12:23   

Nie wyjmuj jej lepiej sam, bo i tak nie masz zapadek (no chyba ┬┐e jeste┼ô ┼ôlusarzem), jak to rozbabrasz to nie tak ┬│atwo z┬│o┬┐y├Ž i wtedy ┼ôlusarza b├¬dziesz wzywa┬│ do auta. Dobry ┼ôlusarz zrobi to w godzink├¬ i we┬╝mie za to do 100,00 z┬│.

Numernabis
[Usuniŕty]

Wys│any: Sob Mar 04, 2006 13:04   

Sluchajcie wyjaolem ta caly stacyjke....Ale jak choleracia wyjac ten wklady jak nie moge przekrecic kluczykiem :?: :?: ..Siedze krece juz z 10 minut i klapa :evil: ..A co gorsza w Belchatowie bedzie problem z dobrym majstrem ;)

adam1000
[Usuniŕty]

Wys│any: Sob Mar 04, 2006 13:10   

Stacyjk├¬ wyj┬╣┬│e┼ô niepotrzebnie, wk┬│adk├¬ wyjmuje si├¬ dwoma "kluczami" w kszta┬│cie litery L mo┬┐na je zrobi├Ž z mocnego drutu, musi by├Ž sztywny. Wk┬│adka ma dwa otworki na kraw├¬dziach wk┬│adamy tam "klucze" i przekr├¬camy i wychodzi nam wk┬│adka. Ale dobrze Ci radz├¬ nie r├│b tego. Jed┬╝ z tym do ┼ôlusarza, i tak nie masz zapadek na wymian├¬. Pozdro. Adam.

PS Zapomnia┬│em napisa├Ž, ┬┐e aby j┬╣ wysun┬╣├Ž musisz mie├Ž w┬│o┬┐ony kluczyk i przesun┬╣├Ž go na jedn┬╣ z pozycji, tak aby pomi├¬dzy wk┬│adk┬╣ a obudow┬╣ stacyjki by┬│y te otwory.

Numernabis
[Usuniŕty]

Wys│any: Sob Mar 04, 2006 13:17   

Nio wlasnie juz udalo mi sie go przekrecic :) ..I chyba narazie na tym zkaocnze se prace i poszukam jakiegos "majstra " ..Ktory udzieli mi pierwszej pomocy ;)

ryba-junior
[Usuniŕty]

Wys│any: Sob Mar 04, 2006 16:56   

Witam
Pod koniec stycznia tez mi sie trafila taka sytuacja ze stacyjka.
Masz szczescie ze zdolales wyjac, wklad jakbys go niewyciagnal to znam taki przepadrk ze 190-tke kumpel rozkrecil do samej sciany zielacej kabine z komora silnika.
Zalatwilem to w nastepujacy sposob:
ruszylem do goscia co dorabia klucze i pokazalem mu stara stacyjke i okazalo sie ze w moim przypadku potrzebna jest tyko poprawa wkladki
Koszt wymiany ok 50zl.
Teraz chodzi oki
Pozdrawiam :roll:

ZaBsI
[Usuniŕty]

Wys│any: Sob Mar 04, 2006 17:02   

hehe
mam dok³adnie to samo ale to zdaza mi sie raz na jakis czas po kupnie auta zda¿y³o mi sie tak dwa razy ¿e siedzia³em w aucie 15 min i mêczy³em sie z przekrêceniem ale to bylo we wrzesniu a od tamtej pory przytrafilo mi sie to jakis tydzien temu ale po 5 minutach zaskoczy³o i dzia³a :roll:

Numernabis
[Usuniŕty]

Wys│any: Sob Mar 04, 2006 17:27   

Sluchajciue wlasnie ..Doskonale zrobilem ze wyjaolem wszystko bo co sie okazalo ze juz nie mozna wogole przekrecic kluczyka ...Ale zeby ja wyjac to musialem odkrecic ten plastik pod spodem aby odkrecic ten palstik kolo kierownicy..Przy okazji wyjolem licznk bo musialem wymienic zarowki..Pojechalem z tym dm "majstra " i nieestety juz nie pomoglo nadrobienie kluczyka..BO juz raz byl nadranbiany..Wiec nadaje sie do ciecie..Ale musialem cos zrobic bo atuo jest w ciaglym uzytku, wiec zostawilem ta sama kostke co dochodzi z przewodami i ta aluminiow czesc ..TA ostania..Mam nadzieje ze wiecie o czym mowie..Ukrylem ta czesc w penym miejscu i odpalam go z apomoca noza :D ..Do poniedzialku musze wyrzymac..POwiedzcie mi jeszcze czy np bedzie pasowala stacyjka od 124 ?? ?...BO z tego co patrzylem na swojej ma napisane 124 i cos mi sie wydaje ze chyba byla wymieninaca ..Czy to jest mozliwe to co pisze :?: :?:

ryba-junior
[Usuniŕty]

Wys│any: Sob Mar 04, 2006 17:34   

ZaBsI napisa│/a:
hehe
mam dok┬│adnie to samo ale to zdaza :roll:

Kolego radzi┬│ bym Ci puki jeszcze mozesz przekrecac stacyjke wyjac ja i poprawic wk┬│ad.
Mialem tak samo do czasu jak mi sie niezblokowala w centrum miasta na srodku skrzyzowania po 20 min ruszyla i nieryzykowalem i wymienilem wklad
zrobisz jak zechcesz.
Mysle ze 50 zl to nieduzy wydatek i szkoda nerwow
Pozdrawiam

Numernabis
[Usuniŕty]

Wys│any: Sob Mar 04, 2006 18:01   

NO wlasnie wklad ja mam juz wyjety ...Kluczyk nie jest mi potrzebny do odpalenia autka ;) ..Tylko noz :D ..Jak dobrze pojdzie to w poniedzielek dojedzie stacyjka ;)

A musze wymienic bo ta juz jest padlina .. :roll:

ryba-junior
[Usuniŕty]

Wys│any: Sob Mar 04, 2006 19:59   

Numernabis napisa│/a:
Sluchajciue wlasnie ..Doskonale zrobilem ze wyjaolem wszystkoi

Narazie mozesz sprobowac dac to do kogos co dorabia klucze i poprawic wk┬│ad w stacyjce moze to pomoze.
Jezeli nie to stacyjka od 124 powoinna pasawac.Napewno pasuje od 190 do 124,a w druga strone tez powinno byc oki ale moze jakis kolega z kulbowiczow podpowie.

Pablo
[Usuniŕty]

Wys│any: Sob Mar 04, 2006 20:28   

Mi przygoda ze stacyjk¹ przytrafi³a siê ju¿ jakiœ rok temu. Niestety zlekcewa¿y³em pierwsze objawy (zacinaj¹cy siê kluczyk) i lawetka przyjecha³a :lol: Smarowanie nic nie da³o. Klucznik wymieni³ mi "p³yty kodowe" jak to nazwa³ we wk³adzie i jest OK (kluczyki zosta³y te same) :)
Przy okazji awaryjnego wyjmowania wk┬│adu (aby go wyj┬╣├Ž w cywilizowany spos├│b trzeba przekr├¬ci├Ž kluczyk w poz 1 lub 2 - nie pami├¬tam i w┬│o┬┐y├Ž dwa druciki w otwory, przekreci├Ž i wy┬│azi) narobi┬│ si├¬ straszny ba┬│agan.

MAthu5
[Usuniŕty]

Wys│any: Sob Mar 04, 2006 20:52   

Zeby wyciagnac wklad stacyjki trzeba przekrecic kluczyk w pozycje 2 wsadzic dwa druty w otwory znajdujace sie na obwodzie stacyjki i calosc wraz z drutam przekrecic w przeciwna strone czyli w lewo i mamy wklad na wierzchu. Zabieg jest prosty wiec lekcewazyc nie wolno objawu zacinajacego sie kluczyka bo konczy sie zazwyczaj wlasnie tak jak w twoim przypadku. Trzeba takze pamietac ze nie powinno sie pryskac do wkladu stacyjki WD40 ani epodobnych specyfikow tylko olej jesli co maszynowy. WD40 zazwyczaj narobi wiecej szkod niz pozytku

ryba-junior
[Usuniŕty]

Wys│any: Sob Mar 04, 2006 21:44   

MAthu5 napisa│/a:
Zeby wyciagnac wklad stacyjki trzeba ....

Podpisuje sie podwszystkim co napisal MAthu5 :D
Najgorsza rzecza dla stacyjki jest pryskanie jej czymkolwiek poniewaz wyplukuje sie ze srodka cala ilosc smaru ktory sie tam znajduje.Zamiast pomuc to jeszcze sie pogarsza cala prace stacyjki.

Jezeli chodzi o samo wyjecie stacyjki to koncowki tych drucikow musza byc odpowiednio zakonczone tak aby przy wlozeniu ich do konca i przekrecajac, drucik powinien odpowiednio zagiac polksiezyce znajdujace sie w stacyjce (wlasnie te polksiezyce trzymaja caly wklad aby tak latwo sie niedalo go wyjac).
Osoby ktore mialy juz przyjemnosc :x wyciagania stacyjki beda wiedziec o co chodzi.Tym ktozy nie to prosze o pytania moge podpowiedziec z czego najprosciej zrobic i jak zakonczyc te druciki.

Numernabis
[Usuniŕty]

Wys│any: Nie Mar 05, 2006 17:03   

Wiecie z tej mojej stacyjki nie wiele bedzie..Bo w tej chwili jest juz tak zablokowana ze nie da rady juz wlozyc tych drutow do malych otworo..Zostaje ewentualnie ciecie ;) ...Nio nie wiem w kazdym razie bede widzial czy maja cos na zbyciu..Powiedzcie mi jeszcze jaka bedzie rozsadna caena za uzywana stacyjke :?: :?:

charlie9
[Usuniŕty]

Wys│any: Nie Mar 05, 2006 18:17   

Kontynuujac watek wyjmowania stacyjki....

Prawde mowiac mnie jeszcze nie spotkala ta "przyjemnosc", ale natknalem sie kiedys na http://www.geocities.com/...ners/locks.html

Tam chyba wszystko dokladnie jest opisane + zdjecia. Moze komus sie przyda. ;)

Numernabis
[Usuniŕty]

Wys│any: Nie Mar 05, 2006 19:00   

Charlie ..dlaczego dopiero teraz wstaiwasz ten link :D

charlie9
[Usuniŕty]

Wys│any: Nie Mar 05, 2006 19:18   

Sorki.... :)

Poprostu nie przegladalem tego watku wczesniej i jak juz przeczytalem posty to mi sie przypomnialo, ze gdzies widzialem dokladny opis wyjmowania stacyjki. Potem juz "tylko"musialem znalezc gdzie TO bylo. :D

Numernabis
[Usuniŕty]

Wys│any: Nie Mar 05, 2006 19:23   

Nio dobrze...Wybaczam :D ..Cale szczescie nei bylo tak trudno ;) ...NIo ale juz wszyscy beda wiedzili na przyszlosc ;)

charlie9
[Usuniŕty]

Wys│any: Nie Mar 05, 2006 19:32   

Numernabis napisa│/a:
Nio dobrze...Wybaczam :D ..Cale szczescie nei bylo tak trudno ;) ...NIo ale juz wszyscy beda wiedzili na przyszlosc ;)

Dokladnie taki mialem zamysl: zeby w przyszlosci komus pomoglo - Przeciez po to mamy Nasze forum :oki:

adam1000
[Usuniŕty]

Wys│any: Nie Mar 05, 2006 21:32   

Numernabis napisa│/a:
Wiecie z tej mojej stacyjki nie wiele bedzie..Bo w tej chwili jest juz tak zablokowana ze nie da rady juz wlozyc tych drutow do malych otworo..Zostaje ewentualnie ciecie ;) ...Nio nie wiem w kazdym razie bede widzial czy maja cos na zbyciu..Powiedzcie mi jeszcze jaka bedzie rozsadna caena za uzywana stacyjke :?: :?:

A co m├│wi┬│em o bolcu i m┬│otku? Da rad├¬ przekr├¬ci├Ž.

Numernabis
[Usuniŕty]

Wys│any: Nie Mar 05, 2006 21:55   

no tak ...W sumie to racja ;) ..Teraz to mozna zrobic to mniej kulturalnie ..Jutro bede z tym walczyl ;)

mbsly
[Usuniŕty]

Wys│any: Pon Mar 06, 2006 00:51   Re: Stacyjka ...

Numernabis napisa│/a:
Sluchajcie myslalem ze dzisiaj polame kluczyk :!: :!: Albo wyrwe w cholere w ta stacyjke :evil: ..OD dwoch dni zaczolem jezdzic Mercedesem i nie wiem czy od tego stnai sie popsula ta stacyjka ..To raczej malo prawdopodobne :evil: ..Ale chodzi ot ze wkladam kluczyk i nic ..nie moge przekrecic Poruszam kierownica bo myslalem ze to moze przez ta blokokade a tu nadal lipa ..I tak PO 15 minutach udalo mi sie wreszczcie przekrecic..Pozniej pojechalem do Sklepu i znow wyjolem i pozniej zow sie meczylem z 10 minut ..A pozniej znow gdzies pojechalem i zostawialem go z przekreconym kluczykiem :D ...Pomyslalem sobei ..Chrrzanie Cie :D ..CO mam z nia zrobic ?? Jak ja wyjme to da sie ja naprawic jakk cos sie zepsulo :?: :?: Czy jak padnie to amen :?: :?: ..

a ja bym psiknal wd 40,prawdopodobnie jest brudna i sie zacina.u mnie to zadzialalo!

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: