FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat :: Następny temat
wymiana łożyska oporowego przedniego amortyzatora.
Autor Wiadomość
edward1stern
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 20:34   wymiana łożyska oporowego przedniego amortyzatora.

Podczas jazdy po dziurach coś z przodu z prawej strony zaczęło stukać. Po dokładnych oględzinach wszystkiego co możliwe pod wozem doszedłem do wniosku że prawdopodobnie powodem jest to górne łożysko oporowe przy końcu amortyzatora, bo guma która jest przywulkanizowana fabrycznie do elementu metalowego jest na obwodzie popękana.
Przyjdzie mi ją wymienić. I teraz moje pytanie: czy ktoś kto wymieniał ten element mógłby opisać w kilku punktach jak sie do tego zabrać żeby niepotrzebnie nie rozkręcić przedniego zawieszenia, no i czy ten element gumowy jest do kupienia w komplecie z łożyskiem, czy też łożysko występuje oddzielnie do kupienia? Jakie jeszcze mogą spotkać mnie niespodzianki związane z wymianą, Nauczony doświadczeniem nie raz już się naciołem że coś rozkręciłem a potem czekałem na część bo akurat w sklepie nie było. A sami wiecie że na sprzedawców w 100% nie można liczyć. Dlatego lepiej przed naprawą zakupić co potrzeba i w wolną sobotę zabrać się do dzieła. :pukpuk:
Pozdro dla wszystkich wielbicieli MB. :oki:

akim 42 
Fachman

S: W201 250D-ex S124 E300D
Silnik: OM606
S2: Peugeot 206 małżonki
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 21:13   

edward1stern,

Eeeechhhh te lenistwo :zolta:

KLIKNIJ TU

benz
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 21:47   

Sam to wymieniałem, dziecinnie proste. Trzeba tylko znaleźć sposób żeby amortyzator wcisnąć. Ja nie miałem żadnego pomagiera to musiałem kombinować. Ale jak masz kogos do pomocy to chłopie. Prościzna.

jjanicki 
Fachman

S: W201 2.0D '90
Silnik: OM601
S2: S203 2.7CDI '02
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 07:58   

Tylko zauważ co jest w jednym miejscu napisane (w linku, który podał akim42):
"Przy odkręcaniu amorka (dużej nakrętki) trzeba imbusem trzymać tłok amorka, nie wolno go obracać. Obracanie tym tłokiem, może skutkować obluzowaniem sie tłoczyska w środku amorka, a wiec spadkiem jego skuteczności tłumienia, może on również zacząć stukać przy nierównościach... "
S203 2.7 CDI '02, 722.6, cubanite silver metallic :)

edward1stern
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 09:51   

Dzieki za podpowiedzi, faktycznie przeoczyłem że temat był przerabiany.
Wygląda na to że z wymianą nie powinno być problemu- tylko jak jest z tym górnym łożyskiem oporowym czy ono tam jest czy nie bo w poprzednim moim aucie Oplu Asconie było z jego wymianą znacznie więcej problemów jako że trzeba było spężyny najpierw ścisnąć ściągaczami i wyjąć bo amortyzator był w środku sprężyny i całość oparta na łożysku w tym kielichu. Tu zdaje mi się że rozwiązanie jest praktyczniejsze bo jak się domyślam obrót następuje w amortyzatorze o ile jego górna cześć jest przykręcona na sztywno do tej poduszki- czy tak? :shock:

jjanicki 
Fachman

S: W201 2.0D '90
Silnik: OM601
S2: S203 2.7CDI '02
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 09:57   

Jest łatwiej, bo tu nie ma kolumny McPhersona jak w Oplu, tylko amortyzator jest osobno i sprężyna osobno... Cały geniusz prostoty konstrukcji by MB... :oki:
S203 2.7 CDI '02, 722.6, cubanite silver metallic :)
Ostatnio zmieniony przez jjanicki Pią Wrz 21, 2007 10:00, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu