FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: tomek194
Pią Lip 04, 2008 20:01
W124 CIERPI NA BRAK ISKRY
Autor Wiadomość
sebab124
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 04, 2008 17:57   W124 CIERPI NA BRAK ISKRY

Witam. Mam taki problem a mianowicie mój mercedes kiedy się nagrzeje do 85 stopni i wyżej nie chce odpalić. Nie jest to chyba wina czujnika położenia walu bo sam nie gaśnie i raczej nie wina kopułki bo jest nowa. Nikt nie chce przyjąć tego auta do warsztatu a mi sie już skończyły pomysły. najdziwniejsze jest to ze mogę nim pokonać każdą ilość kilometrów i nic nie wskazuje na awarie do momentu aż sam go nie zgaszę i wtedy muszę czekać aż ostygnie do przynajmniej 70 stopni. prosiłbym o szybkom i w miarę fachowa diagnozę.

wielorybek
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 04, 2008 20:34   

czekaj, czekaj, bo sie pogubilem

to w koncu brak iskry czy nie wiesz co jest przyczyna tego ze auto nie pali??

akim 42 
Fachman

S: W201 250D-ex S124 E300D
Silnik: OM606
S2: Peugeot 206 małżonki
Wysłany: Pią Lip 04, 2008 21:57   

sebab124 napisał/a:
kiedy się nagrzeje do 85 stopni i wyżej nie chce odpalić.

Zobacz na bagnecie czy olej nie jest rozrzedzony benzyną.

sebab124
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 05, 2008 01:44   

ok. powiedzcie co może mieć wpływ na to ze po rozgrzaniu do 85 stopni i wyżej przestaje iść prąd na świece.

[ Dodano: Sob Lip 05, 2008 01:47 ]
aha ale tylko w momencie gdy ja sam go zgaszę bo inaczej jedzie bez problemu bez spadku mocy. auto ma gaz i na obu paliwach jest ta sama usterka.

RAUL78
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 05, 2008 09:46   

Witam napisz czy masz zwykłą cewkę zapłonową czy jakiś moduł,jeżeli masz cewkę zapłonową zwykłą i jeżeli ona jest zalewana a nie sucha to spróbuj zamienić ją na inna ale w 100% sprawną kiedyś miałem taki przypadek w VW był ten sam efekt po nagrzaniu się tego "oleju"w cewce robiło się jakieś zwarcie najprawdopodobniej i dlatego jak była gorąca nie działała i tym samym był identyczny objaw do Twojego.

sebab124
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 05, 2008 10:52   

zaraz sprawdzę jaka to cewka ale wydaje mi sie ze zwykła. pamiętaj ze mercedes pracuje bez problemu w czasie jazdy i sam nie gaśnie a problem z prądem pojawia sie tylko wtedy gdy go zgaszę. czy u ciebie było tak samo? czy może twoje auto po prostu samo gasło?

RAUL78
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 05, 2008 16:31   

Był taki sam objaw jak u Ciebie to nie moje auto było tylko klienta i też nikt nie chciał się go złapać w każdym warsztacie odsyłali go z kwitkiem,a przyczyną była głupia cewka.Już mu remonty silnika chcieli robić i inne cuda,ale skoro systemem praczki wymienił kopułkę z palcem kable świece i dalej było to samo to spróbowałem zamienić cewkę i wsadziłem mu jakaś stara którą miałem w moich śmieciach i okazało się strzałem w dziesiątkę.Sprawdź cewkę może to ten sam przypadek(mam nadzieje)
Pozdrawiam

sebab124
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 05, 2008 17:44   

Dzięki jak będzie gdzieś taka cewka to sobie ja kupie jak by coś sie działo znowu, narazie szukam dobrego diagnosty ( bo pewien spec od gazu z wrocławia myślał ze coś pomoże kręcąc śruba do regulacji na gorze rozdzielacza wtrysków ) zęby ustawi mi wtryski i może będzie dobrze bo póki co iskra wróciła ( trochę pogrzebałem ) prawdopodobnie zbyt mały akumulator ( 62Ah ) po naładowaniu do pełna ok i zapowietrzony układ chłodniczy bo trochę sie grzał ( może jest jakiś czujnik bezpieczeństwa przeciwko przegrzaniu rozłączający prąd) oraz jeszcze przy okazji zbyt mała przepustowość filtra powietrza ( filtron- odradzam tą markę ). Dziękuje za wszystkie porady. jak byście mieli jakiegoś speca od tych wtrysków (oczywiście dysponującego pełnym sprzętem diagnostycznym )na terenie Wrocławia to proszę o numer tel. POZDRAWIAM UZYTKOWNIKÓW :star:

RAUL78
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 05, 2008 17:50   

Kolego powiem tak jak Ci już ktos ta śrubką pokręcił to powodzenia nie dojdziesz do ładu sam,a co do dobrego diagnosty to jest problem w tym kraju,jeżeli masz ke jet tronik a podejrzewam że tak skoro piszesz o śrubce,to naprawde jest bardzo mało ludzi którzy się na tym znaja,od wielu serwisantów usłyszałem jedno zdanie"...skoro jest to układ wtryskowy tzw bezawaryjny i nie psuje sie przez 20 lat to gdzie mieliśmy się nauczyć to naprawiac..."
i święta racja skoro sie nie psuje to nie ma sie na czym nauczyc.
Powodzenia kolego,a cewki nie kupuj ja podalem tylko mój przykład poprostu zamień się jak masz z kim i sprawdz co się dzieje

sebab124
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 05, 2008 18:17   

Zobaczymy może będę miał szczęście i znajdę takiego co już to robił. Podobno jest to śruba do ustawiania składu mieszanki wiec wydaje mi sie ze jednak powinna być raz na jakiś czas używana. DAMY RADE :lol:

RAUL78
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 05, 2008 21:07   

Kolego ja MAM WłAśNIE Z TYM PROBLEM a byle komu nie dan=m auta bo spieprzy i tyle

dumin 
Obeznany

S: Mercedes W124 CE300
Wysłany: Sob Lip 05, 2008 21:53   

Witam.Masz podobny problem co u mnie ,tyle że trzeba krecić na rozgrzanym silniku dosyć długo,i po jakimś czasie zaskoczy.We wrocu masz dobry zakład na opolskiej JETRONIC
ul. Opolska 159
Wrocław
tel. 0-71 342 57 61
kom. 605 543 080 Super w sprawie kj.Sam sie tam musze wybrać, ale z opini innych sa naprawde pożądni.pozdrawiam

sebab124
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lip 06, 2008 03:36   

Tez słyszałem ze są dobrzy ( wielu mechaników mi ich polecało ) ale niestety jest sezon urlopowy i tak sie złożyło ze najwcześniej przyjmą mnie za tydzień a to troch długo. Nie wiem dlaczego ale większość mechaników ( np. polak z rakowej we wro. ) nie chcą nawet słyszeć o dochodzeniu co może być przyczyna jakiejś usterki zasłaniając sie tym ze auto ma gaz i to na pewno dlatego sie popsuło :hmm: Mam nadzieje ze uda mi sie szybko znaleźć jakiegoś poważnego człowieka który będzie chciał i oczywiście potrafił zając sie moim mercedesem :star:

Odpowiedz do tematu